Met leden zoeken naar passende oplossing bij betalingsachterstand

medewerkster klantenservice

Een groeiend aantal Nederlanders betaalt de zorgpremie niet of te laat, signaleert het Centraal Bureau voor Statistiek. Samen met onze leden proberen wij te voorkomen dat ze in zo’n situatie terecht komen.

16 oktober 2015
Het aantal mensen dat de zorgpremie niet of te laat betaalt is in de afgelopen jaren flink toegenomen. Om allerlei redenen betalen steeds meer mensen hun zorgpremie niet op tijd. Ook bij Menzis zien we die ontwikkeling. Maar we vinden het cruciaal dat dit verandert.


Gevolgen betalingsachterstand

Allereerst omdat het fundament onder de basisverzekering is dat we samen de zorgkosten betalen voor alle Nederlanders. Dus als meer mensen hun zorgpremie niet betalen, moeten die zorgkosten door minder mensen worden betaalt. En daardoor kunnen op termijn de betaalbaarheid en beschikbaarheid van de zorg in de knel komen.


Ten tweede omdat een betalingsachterstand nadelige gevolgen kan hebben voor de verzekerde. Bijvoorbeeld kan het Zorginstituut Nederland het bedrag inhouden op het salaris of de uitkering.


Achterstanden voorkomen en oplossen

Dat is allebei niet in het belang van onze leden. En daarom investeren we in het voorkomen en oplossen van betalingsachterstanden. We stellen onze leden centraal en denken met ze mee over passende oplossingen als ze in de knel dreigen te komen.


Bijvoorbeeld door de mogelijkheid te bieden om een openstaand bedrag gespreid te betalen en door achterstanden vroeg te signaleren. Daarnaast bieden wij een zorgverzekering aan via collectiviteiten met gemeenten.


Lees meer over:

Op de website van Menzis maken we gebruik van cookies. We doen dit om te zorgen dat de website naar behoren functioneert, om het gebruiksgemak te vergroten en om onze website te verbeteren op basis van analyses. Daarnaast gebruiken we marketingcookies om content en advertenties te personaliseren en voor social media toepassingen. Gaat u akkoord? Dan geeft u Menzis toestemming voor het plaatsen van alle soorten cookies. Wilt u dit liever niet? Dan kunt u via de link “instellingen aanpassen” uw voorkeur aanpassen. Meer informatie over cookies vindt u in onze cookiepolicy.