Secretaris-Generaal VWS maakt kennis met Menzis

erik gerritsen bezoekt menzis

Erik Gerritsen, Secretaris-Generaal van het ministerie van VWS, bezocht op dinsdag 9 februari ons hoofdkantoor in Wageningen. Bij dit werkbezoek legde de topambtenaar letterlijk zijn oor te luister om zo een goed beeld te krijgen van onze rol als zorgverzekeraar en onze visie op het Nederlandse zorgstelsel.

15 februari 2016

Via actuele voorbeelden lieten Ruben Wenselaar (bestuursvoorzitter Menzis), Frank Janssen (CFO Menzis) en Joris van Eijck (directeur Zorg Menzis) zien waar Menzis voor staat. Hoe we werken aan goede, toegankelijke zorg voor iedereen, een solidair zorgstelsel en hoe we als coöperatie inhoud geven aan onze maatschappelijke rol. Bijvoorbeeld via onze Ledenraad.


Zorginkoop, PGB en Zorgadvies

Eén van de thema's waarop werd ingezoomd, was onze rol en verantwoordelijkheid als zorginkoper. Bij het inkopen van zorg voor onze verzekerden kijken we kritisch naar de kwaliteit en doelmatigheid van die zorg en naar de prijs. Want dat is allemaal in het belang van onze verzekerden.

De naturapolis is daarbij een belangrijk middel. Maar die staat steeds meer onder druk. Menzis vindt dat geen goede ontwikkeling. Want juist via de naturapolis kiezen verzekerden voor een zorgaanbieder die voldoet aan duidelijke kwaliteitsnormen en blijven de zorgkosten beter beheersbaar.

erik gerritsen
Vervolgens werd Erik Gerritsen uitgebreid bijgepraat over het persoonsgebonden budget (PGB) en over onze Zorgadvies-dienstverlening. Uiteraard luisterde hij ook zelf mee naar de vragen die onze leden via de telefoon stellen aan onze zorgadviseurs.

Vervolg

Het bezoek op 9 februari was een eerste kennismaking van de Secretaris-Generaal met een zorgverzekeraar. We hebben afgesproken dat we op onderwerpen, zoals onze rol als financiële instelling en het daarbij horende toezicht, op een later tijdstip met hem verder zullen praten.

Op de website van Menzis maken we gebruik van cookies. We doen dit om te zorgen dat de website naar behoren functioneert, om het gebruiksgemak te vergroten en om onze website te verbeteren op basis van analyses. Daarnaast gebruiken we marketingcookies om content en advertenties te personaliseren en voor social media toepassingen. Gaat u akkoord? Dan geeft u Menzis toestemming voor het plaatsen van alle soorten cookies. Wilt u dit liever niet? Dan kunt u via de link “instellingen aanpassen” uw voorkeur aanpassen. Meer informatie over cookies vindt u in onze cookiepolicy.