ZorgSamen verbetert de zorg in Lochem

Man en vrouw zitten in de wachtkamer van het ziekenhuis

Zorgverleners in Lochem slaan de handen ineen om de zorg voor de inwoners van deze gemeente nog beter te maken. Dat is het doel van ZorgSamen. “Er is veel kwaliteit in de gemeente, die benut je als de zorgverleners goed samenwerken.”

28 juni 2018

Menzis vindt het belangrijk dat zorgverleners in de eerste lijn samenwerken. Dan hebben we het dus over huisartsen, fysiotherapeuten, logopedisten, ergotherapeuten, diëtisten, psychologen, wijkverpleegkundigen en apothekers bijvoorbeeld. Het is belangrijk dat ze elkaar goed kennen, dat ze precies weten wat ze doen en dat ze elkaar weten te vinden. Allemaal in het belang van de patiënt. Daarom ondersteunt Menzis ZorgSamen. In ZorgSamen werken de zorgverleners uit Lochem samen. Martine Poulussen (projectmanager zorg van Menzis) ziet al positieve effecten van ZorgSamen: “Het voorkomt dat patiënten onnodig in het ziekenhuis belanden en zorgt ervoor dat meer patiënten makkelijker de weg vinden naar de GGD, de gemeente, de dagbesteding en het Maatschappelijk Werk. Samenwerken betekent ook dat zorgverleners verder kijken dan hun eigen vak. Geen hokjes-denken dus, maar zorgverleners die elkaar goed aanvullen. En daar wordt de patiënt alleen maar beter van.” 

Op elkaar afgestemde zorg
“ZorgSamen is er voor de gezondheid van alle inwoners van de gemeente Lochem”, zegt voorzitter Wilma Heesen. “Al onze leden – dat zijn er al meer dan honderd – staan achter ons doel: goede zorg bieden die goed op elkaar is afgestemd en dichtbij de mensen in Lochem staat, zonder lange wachttijden. Neem een jong kind dat achterloopt in z’n spraakontwikkeling. Dan is het goed dat kinderdagverblijf, jeugdarts en logopedist samenwerken. Zo voorkomen we dat kind en ouders van het kastje naar de muur worden gestuurd. We zorgen ervoor dat er één duidelijk behandelplan komt.” Om de zorg goed op elkaar te kunnen afstemmen, zijn er zogenoemde zorgpaden ontwikkeld. Die zijn er al voor ouderen, voor mensen in hun laatste levensfase, voor kinderen van 0-4 jaar, voor kinderen met overgewicht en voor kinderen met pijn zonder aanwijsbare oorzaak. En die komen er voor mensen met obesitas, voor mensen met onverklaarbare lichamelijke klachten, voor mensen die neurorevalidatie nodig hebben en voor kinderen van 6-12 jaar. 

Kennis delen
Wilma zegt dat ZorgSamen meer doet dan de samenwerking van zorgverleners verbeteren. “We organiseren ook symposia, bijvoorbeeld over onverklaarbare lichamelijke klachten of over het beter samenwerken tussen jeugdzorg, jeugdartsen en kinderopvang. En we verzorgen scholing, onder meer voor doktersassistentes en apothekersassistentes. Zij zijn van elkaar afhankelijk, daarom is het belangrijk dat ze elkaar goed kennen en inzicht hebben in elkaars werkwijze. De resultaten: patiënten krijgen sneller hun medicijnen en beter advies.” 

Korte lijnen
ZorgSamen werd vijf jaar geleden gestart. Is Wilma tevreden? “Absoluut! Onze organisatie zorgt ervoor dat de lijnen tussen de zorgverleners in Lochem korter zijn dan ooit. Ze weten elkaar te vinden, werken beter samen. Allemaal in het belang van de patiënten in onze gemeente. Onze leden zijn enthousiast en komen ook zelf met ideeën. Zo was er laatst het plan om meer aandacht te besteden aan overgangsklachten. We kijken nu hoe de zorgverleners ook op dit punt hun kennis kunnen bundelen.” Wilma noemt Menzis onmisbaar: “Met hun financiële bijdrage kunnen we de inzet van onze leden vergoeden. Hierover zijn duidelijke afspraken gemaakt. Zo is het aantrekkelijk voor zorgverleners om mee te doen, er is dus geen financiële drempel om beter met elkaar samen te werken.” 

 

Op de website van Menzis maken we gebruik van cookies. We doen dit om te zorgen dat de website naar behoren functioneert, om het gebruiksgemak te vergroten en om onze website te verbeteren op basis van analyses. Daarnaast gebruiken we marketingcookies om content en advertenties te personaliseren en voor social media toepassingen. Gaat u akkoord? Dan geeft u Menzis toestemming voor het plaatsen van alle soorten cookies. Wilt u dit liever niet? Dan kunt u via de link “instellingen aanpassen” uw voorkeur aanpassen. Meer informatie over cookies vindt u in onze cookiepolicy.